Łomniczanka St. Łomnica GLKS Orlęta Krosnowice

GLKS Orlęta Krosnowice   LKS Bierkowice
2018-09-23, 17:00:00

Łomniczanka St. Łomnica 1:5 GLKS Orlęta Krosnowice
ATS Wojbórz 3:2 Odrodzenie Szalejów Dln.
LKS Bierkowice 0:2 Zjednoczeni Ścinawka Śrd.
Iskra Jaszkowa Dln. 0:9 KS Polanica Zdr.
Inter Ożary 2:2 Polonia Bystrzyca Kł.
Pogoń Duszniki Zdr. 2:0 Słowianin Wolibórz
Zamek Gorzanów 6:1 Sudety Międzylesie
Trojan Lądek Zdrój 3:2 Śnieżnik Domaszków

Polonia Bystrzyca Kł. - Pogoń Duszniki Zdr.
Sudety Międzylesie - Trojan Lądek Zdrój
Śnieżnik Domaszków - ATS Wojbórz
Słowianin Wolibórz - Zamek Gorzanów
GLKS Orlęta Krosnowice - LKS Bierkowice
Odrodzenie Szalejów Dln. - Łomniczanka St. Łomnica
KS Polanica Zdr. - Inter Ożary
Zjednoczeni Ścinawka Śrd. - Iskra Jaszkowa Dln.

09-2018

Remis seniorów na zakończenie sezonu

• autor: ralal777, 2018-06-24 12:47

POLONIA BYSTRZYCA KŁ. - GLKS ORLĘTA KROSNOWICE   1-1 (1-0)
Opis oraz zdjęcia z meczu ...
foto www.poloniabystrzyca.pl

1-0 Krystian Pasternak 9 min.
  1-1 Mateusz Trześniowski (rzut karny - asysta Maciek Kaletka) 80 min.

Jóźwiak, Galiński, Kaletka, Zabłocki, Dżendżera, Gadziński, Tomera K., Trześniowski K., UrbanTrześniowski M., Tomera F. żółta kartka

Skład Polonii:
Cyba, Szczebelski, Wizimirski (32 min. Rogalski), Pasternak D.,Mikołajczyk, Duplaga, Pasternak K., Zaleski, Macura R.,  Salitra żółta kartka, Grudzień  żółta kartka.

ZDJĘCIA Z MECZU (www.poloniabystrzyca.pl)

W ostatnim meczu sezonu 2017/2018 podopieczni Wojtka Galińskiego zagrali w Bystrzycy Kłodzkiej, rywalizując z miejscową Polonią. Mało brakło a na ten mecz wogóle byśmy się nie udali. Po raz kolejny zawiodła frekwencja zawodników, którzy na meczu się nie pojawili. Nie ma sensu pisać o zachowaniu tych zawodników co mogli być na meczu, a po prostu wybrali co innego. Pewne jest jedno. Żeby takich sytuacji w przyszłości nie było, trzeba ponownie ściągnąć zawodników z innych miejscowości, na których możemy wszyscy liczyć. Lista nieobecnych w Bystrzycy była bardzo długa (Mucha i Piątkiewicz oboje kontuzjowani, Makowski, Pławiak, Rudnicki, Radziszewski, Szeroszewski, Tracz).
Pierwsza połowa rywalizacji w Bystrzycy należała do gospodarzy, którzy już w ósmej minucie mogli objąć prowadzenie. W sytuacji sam na sam z Jóźwiakiem znalazł się Radosław Macura, który z kilku metrów trafił wprost w naszego bramkarza. Po upływie zaledwie kilku sekund, Polonia obejmuje prowadzenie. W pole karne piłką wrzucił Radosław Macura, a przepięknym strzałem z główki popisał się Krystian Pastenak, pokonując naszego bramkarza. Do końca pierwszej połowy mecz toczony był w żółwim tempie, spowodowane bądź co bądź wysoką temperaturą, która tego dni wynosiła w słońcu grubo ponad 30 stopni celsjusza.
W drugiej połowie, a szczególnie pod jej koniec, co raz śmielej na bramkę Kacpra Cyby atakowali goście. W 72 minucie po dalekim wykopie Jóźwiaka, sam na sam z golkiperem Polonii stanął Maciek Kaletka. Napastnik Orląt uderzając od razu przelobował bramkarza, który w między czasie zdołał końcówkami palców dotknąć piłkę. Jednak na nasze nie szczęście piłka odbiła się od poprzeczki, i ostatecznie wylądowała w rękach golkipera Polonii. W 79 minucie ponowny daleki wykop Jóźwiaka, i ponowne złe ustawienie obrońców Polonii. Tym razem napastnik gości (Kaletka), mijając bramkarza został w nieprzepisowy sposób zatrzymany, i arbiter główny słusznie podyktował jedenastkę dla gości. Do piłki podszedł Mateusz Trześniowski, i na dziesięć minut przed końcem spotkania mieliśmy już remis, 1-1. Piłkę meczową w 91 minucie mieli jednak gospodarze, a dokładnie Patryk Szczebelski. Zawodnik Polonii z kilku metrów strzałem z głowy trafił w słupek, marnując znakomitą okazję na strzelenie zwycięskiej bramki.
Sezon kończymy na wysokim piątym miejscu, będąc najlepszą drużyną w rundzie wiosennej. Na podsumowanie całego sezonu przyjdzie jeszcze czas, a pierwszy trening seniorów zaplanowany został już na 3 lipca 2018 roku od godziny 17.30.

ATS Wojbórz - KS Polanica Zdr. żółta kartka     4-0
bramki: Kamil Dawiec (6', 55'), Maciej Pawłowski (20'), Maciej Wnent (89') (ATS)

Zamek Gorzanów - Granica Tłumaczów żółta kartka       8-2
bramki: Paweł Barycz (5', 15', 60'), Dominik Matusik (21', 67', 79'), Maciej Dymek (19'), Marcin Gorczyca (41') (Zamek) - Bartosz Rudzki (16'), Mirosław Karpierz (73') (Granica)żółta kartka