Ilość rozegranych meczy w sezonie 2017/2018 - 18
Ilość rozegranych minut w sezonie 2017/2018 - 1620 minut

Pozycja na boisku - pomonik

Gracjan Michniak (23.07.1998)
Poprzedni klub - Zamek Trzebieszowice
Pozycja na boisku - bramkarz

Kapitalnie rozgrywki nowego sezonu 2018/2019 rozpoczęli seniorzy GLKS-u Orląt Krosnowice. Na inaugurację, podopieczni Wojtka Galińskiego, rozgromili w Bystrzycy Kłodzkiej miejscową Polonię aż 6-0. Do dyspozycji trenera w pierwszej kolejce było 15 zawodników. W tym spotkaniu zabrakło jeszcze Patryka Balana, Michała Muchy, Mateusza Szeroszewskiego i Mateusza Urody.
Pierwsza połowa meczu podzielona była na dwie części. Pierwsze dwadzieścia minut zdecydowanie należały do gości, którzy w tej części gry więcej operowali piłką. Gospodarze zostali zepchnięci do dość głębokiej defensywy, od czasu do czasu próbując swoich sił w przeprowadzaniu kontr. Po dwudziestu minutach mecz się nieco wyrównał, a do głosu coraz częściej dochodzili miejscowi. Sytuacji na zdobycie bramki było jednak jak na lekarstwo, i do końca regulaminowego czasu gry, nadal mieliśmy bezbramkowy remis. Wtedy nadchodzi jedyna doliczona minuta gry do pierwszej połowy. Długa piłka w pole karne gości sprawiła kłopoty bramkarzowi Polonii, Marcinowi Margasińskiemu, który bojąc się dotknąć piłki przed polem karnym, interweniował nogami na tyle nieskutecznie, że ta ostatecznie wylądowała pod nogami Przemysława Toczka. Pomocnik Orląt jednym dotknięciem ustawił sobie piłkę, i z okolicy 40 metra uderzył na pustą bramkę gospodarzy. Ku olbrzymiej radości naszych zawodników i kibiców, futbolówka ostatecznie ląduje w siatce i do przerwy prowadzimy w Bystrzycy Kłodzkiej, 1-0.
Po zmianie stron zagraliśmy bardzo skutecznie, strzelając w tej części gry kolejne pięć bramek. W 55 minucie mamy już 2-0. Świetne otwierające podanie do Łukasza Gargały zagrał Hubert Śliwiński. Zawodnik gości wbiegł w pełnym biegu w pole karne, uderzając po długim roku na tyle mocno, że bramkarz gospodarzy po raz drugi musiał wyciągać piłkę z siatki. W kolejnych minutach dwie dobre akcje miała Polonia, ale w obu przypadkach nasz bramkarz, Artur Dżendżera, wyszedł obronną reką. Najpierw w 57 minucie golkiper Orląt z kilku metrów obronił uderzenie Marcina Mirzyńskiego, a sześć minut później w dogodnej sytuacji fatalnie spudłował Radosław Macura.
Ostatni kwadrans to koncertowa gra Orląt. W prawdzie jeszcze w 71 minucie setkę zmarnował Łukasz Tracz, ale w kolejnych już sytuacjach dobijaliśmy zdezorientowanych gospodarzy. W 76 minucie oko w oko z bramkarzem Polonii wygrał Hubert Śliwiński (asysta Łukasza tracza), a w 78 minucie w podobnej sytuacji bramkę na 4-0 podwyższył Maciek Kaletka (asysta Huberta Śliwińskiego). W 81 minucie kolejna świetna asysta Śliwińskiego, dała możliwość strzelenia przez Maćka Kaletkę, swojej drugiej bramki w tym meczu. Napastnik Orląt w pełnym biegu minął Margasińskiego, i strzałem do pustej bramki podwyższył na 5-0. Wynik w doliczonym czasie gry ustalił Łukasz Tracz, który w sytuacji sam na sam zdobył swoją pierwszą bramkę w sezonie, a szóstą dla Orląt Krosnowice w tym spotkaniu.
Kapitalne otwarcie sezonu przez nasz zespół. Brawa oczywiście dla każdego zawodnika jak i dla każdego kibica Orląt który w sobotnie popołudnie wybrał się na stadion do Bystrzycy Kłodzkiej. Kolejnym rywalem Orląt w najbliższą sobotę będzie KS Polanica Zdrój. Mecz rozpocznie się o godzinie 17.00. Wcześniej jednak, bo już w najbliższą środę zagramy mecz w Pucharze Polski. O godzinie 17.00 w Lądku Zdroju zagramy z tamtejszym Trojanem.

POZOSTAŁE WYNIKI 1 KOLEJKI:

Pogoń Duszniki Zdr. żółta kartka żółta kartka - ATS Wojbórz  żółta kartka żółta kartka    1-1
bramki: Jacek Jakóbek (90+3 min.) (Pogoń) - Marcin Wacławik (53') (ATS)

Zamek Gorzanów - Inter Ożary żółta kartka       5-1
bramki: Dominik Matusik (38', 70'), Paweł Barycz (4'), Bartosz Wojtyła (23'), Filip Kozłowski (37') (Zamek) - Paweł Moszumański (85') (Inter)

Śnieżnik Domaszków - LKS Bierkowice żółta kartka żółta kartka      3-2
bramki: Tomasz Dzięcioł (34'), Bartłomiej Kucharski (48'), Marcin Grajnert (54') (Śnieżnik) - Robert Błaszczyk (71'), Paweł Wójcik (74') (LKS)

Słowianin Wolibórz żółta kartka żółta kartka żółta kartka - Odrodzenie Szalejów Dln. żółta kartka      7-0
bramki: Łukasz Poproch (1'), Grzegorz Czepiel (18'), Sławomir Osicki (37'), Norbert Polak (62'), Rafał Lis (77'), Mateusz Styrczula (90'), Borys Macioszek (90+2') (Słowianin)

Trojan Lądek Zdr. (czerwona kartka po żółta kartka żółta kartka) żółta kartka żółta kartka - Iskra Jaszkowa Dln.      5-0
bramki: Jacek Stępień (13', 46'), Paweł Skowron (43'), samobójcza (45'), Michał Wojtaszek (50') (Trojan)

KS Polanica Zdr. czerwona kartka (czerwona kartka po żółta kartka żółta kartka) - Zjednoczeni Ścinawka Śrd. żółta kartka żółta kartka żółta kartka    1-3
bramki: Damian Radtke (80') (KS) -  Piotr Buczma (21'), Dawid Ziental (67'), Mateusz Ugarenko (76') (Zjednoczeni)

Sudety Międzylesie żółta kartka - Łomiczanka Stary Łomica żółta kartka        3-1
bramki: Grzegorz Korotusz (5', 80'), Patryk Korotusz (40') (Sudety) - Mateusz Palka (85') (Łomniczanka)