faule 11 9
rzuty rożne 8 4
spalone 2 4
kartki czerwona kartka 0     żółta kartka 0 czerwona kartka 0     żółta kartka 0

W ostatnią sobotę, swoje drugie z rzędu zwycięstwo odnieśli seniorzy GLKS-u Orląt Krosnowice. Tym razem podopieczni Wojtka Glińskiego pokonali u siebie KS Polanicę Zdrój 5-1, odnosząc tym samym piąte zwycięstwo z rzędu, nad tym rywalem. Cały mecz stał na przeciętnym poziomie, a obie drużyny męczyły się z wyschniętą płytą boiska, i wysoką temperaturą. Goście z Polanicy byli tego dnia tylko tłem dla naszej drużyny. Świadczą o tym chociaż meczowe statystyki, gdzie gospodarze na bramkę strzelali aż dziewiętnaście razy, a goście z Polanicy tylko trzy razy.
Już w 3 minucie bramkarza gości z kilku metrów pokonał Filip Tomera. Nie bez winy przy tej bramce był golkiper gości Piotr Paluszkiewicz, który taki strzał powinien bez problemów obronić. W 21 minucie po podaniu od Wojtka Galińskiego, sam na sam z bramkarzem KS-u znalazł się Łukasz Gargała, który beż żadnych problemów podwyższył wynik spotkania na 2-0. Dziewięć minut później najładniejszą bramkę w meczu, strzelił Filip Tomera. Pomocnik Orląt bezpośrednio z rzutu rożnego zdobył dla miejscowych trzecią bramkę, i do przerwy gospodarze prowadzili już 3-0. Po zianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Nadal więcej działo się pod bramką gości, a niżeli pod bramką Orląt. Za nim jednak wpadła czwarta bramka, miejscowi zmarnowali kilka dogodnych okazji, na podwyższenie wyniku. W 60 minucie pierwszy strzał na bramkę bronioną przez Artura Dżendżery oddali goście, a dokładnie z rzutu wolnego dokonał tego Przemysław Banaś. Uderzenie zawodnika KS-u było jednak bardzo nie celne. Trzy minuty później w końcu swoją bramkę strzela Hubert Śliwiński, który z odległości szesnastu metrów uderzył na tyle precyzyjnie że, futbolówka znalazła się w bramce. W 74 minucie w polu karnym gości, faulowany został Łukasz Tracz, a arbiter główny Dariusz Szylar podyktował słusznie rzut karny dla gospodarzy. Pewnym egzekutorem z jedenastu metrów okazał się Mateusz Trześniowski, kompletnie myląc bramkarza z Polanicy. Na trzy minuty przed końcem meczu, przyjezdni wykonywali rzut rożny. Do dośrodkowania w pole karne najwyżej wyskoczył Sławomir Kominek, który ładnym uderzeniem z głowy pokonał Artura Dżendżerę. Warto jednak odnotować że, był to pierwszy i jedyny celny strzał gości na naszą bramkę w tym meczu.
Kolejnym rywalem Orląt w najbliższą niedzielę będzie beniaminek z Ścinawki Średniej. Zjednoczeni bo o nich mowa w dwóch pierwszych meczach odnieśli jedno zwycięstwo, i doznali jednej porażki. Początek spotkania 26 sierpnia o godzinie 17.00 na obiekcie w Ścinawce Średniej.

POZOSTAŁE WYNIKI 2 KOLEJKI:

Pogoń Duszniki Zdr. żółta kartka żółta kartka żółta kartka - Zamek Gorzanów  żółta kartka żółta kartka    1-2
bramki: samobójcza (48) (Pogoń) - Bartosz Wojtyła (47'), Dominik Matusik (90') (Zamek)

Iskra Jaszkowa Dln. żółta kartka żółta kartka żółta kartka żółta kartka - Śnieżnik Domaszków       0-6
bramki: Michał Socha (5', 44', 68'), Marcin Olczyk (38'), Andrzej Mikołajczyk (87'), Marcin Grajnert (90') (Śnieżnik)

LKS Bierkowice żółta kartka - Sudety Międzylesie żółta kartka     6-1
bramki: Damian Jach (3', 65'), Mateusz Juszczyk (40', 55'), Paweł Milewski (43', 86') (LKS) - FIlip Kurasz (85') (Sudety)

Odrodzenie Szalejów Dln. - Polonia Bystrzyca Kł. żółta kartka     1-8
bramki: Krzysztof Kozłowski (29') (Odrodzenie) - Daniel Salitra (4', 10', 14'), Radosław Macura (33', 36', 67'), Patryk Ćwichoń (44'), Dawid Wizimirski (57') (Polonia)

Inter Ożary - Trojan Lądek Zdr. (czerwona kartka po żółta kartka żółta kartka) żółta kartka żółta kartka żółta kartka    1-6
bramki: Mateusz Ferenc (32') (Inter) - Jacek Stępień (34, 61', 67'), Michał Poświstajło (23'), Marcin Poświstajło (40'), Łukasz Szeffler (86') (Trojan)

ATS Wojbórz - Zjednoczeni Ścinawka Śrd. żółta kartka    3-0
bramki: Kamil Dawiec (10', 30'), Maciej Wnent (74') (ATS)

Łomiczanka Stary Łomnica - Słowianin Wolibórz żółta kartka żółta kartka        0-4
bramki: Borys Macioszek (8'), Rafał Lis (42'), Łukasz Poproch (53'), Krzysztof Czarnowski (60') (Słowianin)