faule 18 20
rzuty rożne 3 2
spalone 2 6
kartki czerwona kartka 1     żółta kartka 5 czerwona kartka 0     żółta kartka 3

Seniorzy GLKS-u Orląt Krosnowice udali się do Wojborza po trzech z rzędu zwycięstwach. Mecz zapowiadał się naprawdę bardzo ciekawie, ponieważ obie drużyny za cel obrały sobie miejsce w pierwszej piątce na koniec sezonu. W ostatnich czterech pojedynkach rozgrywanych w Wojborzu, seniorzy z Krosnowic nie przegrali ani razu, wygrywając trzy razy i raz remisując. Ostatniej porażki na tym obiekcie doznaliśmy ponad siedem lat temu, gdy to 29 maja 2011 roku, przegraliśmy z ATS-em aż, 0-4.
Na wczorajszy mecz udaliśmy się w szesnastoosobowym składzie. W porównaniu do ostatnich trzech meczy, w Wojborzu nie zobaczyliśmy Łukasza Tracza i Łukasza Gargały. Za to po kontuzji powoli do składu wraca Mateusz Uroda i Mateusz Gadziński.
Pierwszy kwadrans był wyrównanym pojedynkiem. Obie drużyny w tej części meczu więcej czasu spędzały w środkowej części boiska, chcąc przejąć inicjatywę. Nic nie wskazywało że, po 17 minutach meczu zobaczymy pierwszą bramkę. W pobliżu szesnastki aut wyrzucał Mateusz Hajłasz, który zdecydował się na podanie do stojącego w polu karnym, Wojtka Galińskiego. Piłka na nierówności podskoczyła tak niefortunnie, że grający trener Orląt odbił ją ręką, a arbiter główny podyktował miejscowym rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Marcin Wacławik, i mimo dobrej rekacji naszego bramkarza, zdołał zdobyć pierwsza bramkę w tym meczu. Do 30 minuty więcej okazji miał ATS, a tylko dzięki dobrym interwencjom naszego golkipera, nadal przegrywaliśmy 0-1. W 30 minucie nasz bramkarz wybronił strzał Maćka Wnenta w sytuacji sam na sam, a dwie minuty później w podobny sposób okazał się lepszy ponownie od Wnenta. Dwie tak zwane "setki" dla gospodarzy zemściły się jeszcze w pierwszej połowie meczu. W 37 minucie po podaniu od Filipa Tomery, oko w oko w golkiperem gospodarzy stanął Hubert Śliwiński, który z zimną krwią strzela bramkę, doprowadzając tym samym do remisu. Goście poszli za ciosem, i po sześciu minutach zdobyli drugą bramkę. Z prawej strony boiska z rzutu wolnego w pole karne zagrał Filip Tomera. Do piłki doszedł Wojciech Galiński, i po jego uderzeniu futbolówka zatrzymała się na poprzeczce. Dobitka z główki Mateusza Trześniowskiego była już skuteczna, i po 43 minutach bramkarz ATS-u Karol Kieloch po raz drugi musiał wyciągać pikę z siatki.
Po zmianie stron mecz był naprawdę bardzo ciekawy, ale w tej części spotkania kibice bramek już nie zobaczyli. Do około 65 minuty swoje okazje mieli gospodarze,a najlepszą w 55 minucie zmarnował Marcin Wacławik. Ostatnie 25 minuty meczu to wyrównana gra, z lekką przewagą gości, którzy mogli a raczej powinni skutecznie skontrować gospodarzy. Swoje okazje zmarnowali Przemysław Toczek, Hubert Śliwiński i Maciek Kaletka. Ten ostatni w 72 minucie otrzymał idealne podanie z lewej strony od Mateusza Hajłasza, ale po uderzeniu z głowy kapitalnie obronił Kieloch. Z minuty na minute im bliżej końca meczu, gospodarze grali na tyle nerwowo, że do końca meczu poważnie naszej bramce już nie zagrozili. Nadzieję na korzystny wynik dla gospodarzy dała druga żółta a w konsekwencji czerwona kartka otrzymana przez Konrada Trześniowskiego. Mimo gry w przewadze przez około dziesięć minut, goście nie dali się już zaskoczyć i ostatecznie po emocjonującym pojedynku pokonali w Wojborzu miejscowy ATS, 2-1.
Zdecydowanie był jak do tej pory najtrudniejszy mecz dla podopiecznych Wojtka Galińskiego w tym sezonie. Zespół jednak pokazał charakter oraz wolę walki, i do Krosnowic wróciliśmy z kolejnymi trzema punktami.
W następnej kolejce, w najbliższą sobotę, zagramy u siebie o godzinie 17.00 z Odrodzonymi Szalejów Dln.

POZOSTAŁE WYNIKI 4 KOLEJKI:

Zamek Gorzanów żółta kartka żółta kartka żółta kartka - Trojan Lądek Zdr. żółta kartka żółta kartka żółta kartka żółta kartka    3-1
bramki: Bartosz Wojtyła (36', 69'), Marcin Gorczyca (77') (Zamek) - Michał Stopa (41')  (Trojan)

Inter Ożary żółta kartka - Sudety Międzylesie żółta kartka żółta kartka żółta kartka żółta kartka     2-2
bramki: Sebastian Górski (48'), Łukasz Cykro (51') (Inter) - Jarosław Macura (12'), Grzegorz Korotusz (28') (Sudety)

Iskra Jaszkowa Dln. czerwona kartka żółta kartka żółta kartka żółta kartka - Słowianin Wolibórz    0-5
bramki: Grzegorz Czepiel (34', 60'), Rafał Lis (9'), Borys Macioszek (29'), Przemysław Dobosz (63') (Słowianin)

Łomniczanka Stara Łomnica- KS Polanica Zdr. żółta kartka żółta kartka żółta kartka     6-2
bramki: Mateusz Palka (10', 59', 83'), Przemysław Szmigiel (12'), Mariusz Bielski (25'), Roman Bielski (76') (Łomniczanka) - Łukasz Gawęda (45'), Maciej Kowalski (50') (KS)

Pogoń Duszniki Zdr. żółta kartka żółta kartka - Śnieżnik Domaszków żółta kartka żółta kartka żółta kartka żółta kartka     1-1
bramki: Paweł Matecki (59') (Pogoń) - Grzegorz Socha (51') (Śnieżnik)

Odrodzenie Szalejów Dln. żółta kartka żółta kartka żółta kartka żółta kartka - Zjednoczeni Ścinawka Śrd. żółta kartka żółta kartka     3-2
bramki: Jacek Maruszak (9', 58'), Łukasz Bełus (30') (Odrodzenie) - Mateusz Ugarenko (3'), Marek Walkiewicz (78') (Zjednoczeni)

LKS Bierkowice żółta kartka żółta kartka - Polonia Bystrzyca Kł. żółta kartka żółta kartka       0-6
bramki: Daniel Salitra (16', 33', 88'), Marcin Mirzyński (52'), Dawid Wizimirski (61'), Daniel Pasternak (85') (Polonia)