GLKS Orlęta Krosnowice Zamek Gorzanów

GLKS Orlęta Krosnowice 6:2 Zamek Gorzanów
Słowianin Wolibórz ATS Wojbórz
Polonia Bystrzyca Kł. Sudety Międzylesie
Odrodzenie Szalejów Dln. Pogoń Duszniki Zdr.
KS Polanica Zdr. Śnieżnik Domaszków
Zjednoczeni Ścinawka Śrd. Trojan Lądek Zdrój
LKS Bierkowice Iskra Jaszkowa Dln.
Łomniczanka St. Łomnica Inter Ożary

Sudety Międzylesie - KS Polanica Zdr.
Śnieżnik Domaszków - Zjednoczeni Ścinawka Śrd.
Słowianin Wolibórz - Polonia Bystrzyca Kł.
Trojan Lądek Zdrój - GLKS Orlęta Krosnowice
Pogoń Duszniki Zdr. - Łomniczanka St. Łomnica
Zamek Gorzanów - Odrodzenie Szalejów Dln.
ATS Wojbórz - Iskra Jaszkowa Dln.
Inter Ożary - LKS Bierkowice

Piąta wygrana Orląt !!!

• autor: ralal777, 2018-09-10 11:26

GLKS ORLĘTA KROSNOWICE - ODRODZENI SZALEJÓW DLN.   4-0 (2-0)
Opis, zdjęcia oraz filmik z meczu ...

1-0 Hubert Śliwiński (asysta Przemysław Toczek) 18 min.
  2-0 Mateusz Trześniowski (asysta Konrad Trześniowski) 31 min.
  3-0 Kamil Tomera (asysta Mateusz Trześniowski) 57 min.
  4-0 Maciek Kaletka (asysta Przemysław Toczek) 78 min.

Dżendżera, Szeroszewski, Kaletka, Hajłasz, Toczek (89 min. Piątkiewicz), Trześniowski K. (74 min. Gadziński), Tomera F., Śliwiński żółta kartkaUrban (61 min. Galiński), Uroda (37 min. Tomera K.), Trześniowski M.

Skład Odrodzeni:
Kuraś, Grabowski (70 min. Maciałek), Bełus, Fedak (55 min. Łebek), Gargała, Hebda, Hasiak, Kozłowski (46 min. Wawrzyńczak), Maruszak (80 min. Zastawniak), Mastalerz, Misterski żółta kartka.

STATYSTYKI MECZU

GLKS ORLĘTA
          KROSNOWICE

ODRODZENI
SZALEJÓW DOLNY

strzały 11 5
strzały celne 6 4
dośrodkowania 15 9
faule 14 11
rzuty rożne 4 1
spalone 3 2
kartki czerwona kartka 0     żółta kartka 1 czerwona kartka 0     żółta kartka 1

Piąte z rzędu zwycięstwo odnieśli w ostatnią sobotę seniorzy GLKS-u Orląt Krosnowice. Tym razem vice lider rozgrywek ograł u siebie kolejnego lokalnego rywala, pokonując 4-0 Odrodzeni Szalejów Dolny. Mecz mimo wysokiej wygranej nie był najlepszym spotkaniem w wykonaniu podopiecznych Wojtak Galińskiego. Nasza drużyna popełniła mnóstwo błędów, rażąc nie celnymi podaniami. Ważne są oczywiście trzy punkty, i z tego dziś możemy się cieszyć. Po pięciu kolejkach już tylko dwa zespoły w lidze mają komplet punktów. Oprócz Orląt, piętnaście punktów uzbierał już Słowianin Wolibórz, który jak do tej pory zagrał z obecnie najsłabszymi pięcioma drużynami w tabeli.
Pierwsza bramka w meczu wpadła po ładnej akcji Mateusza Trześniowskiego, Przemysława Toczka i Huberta Śliwińskiego. Idealnie do Toczka prostopadłą piłkę zagrał starszy z braci Trześniowskich. Pomocnik Orląt, Przemysław Toczek wpadł w pole karne i dokładnie zagrał do będącego na czystej pozycji, Huberta Śliwińskiego. Napastnik gospodarzy najpierw zwiódł obrońcę gości, i pewnym strzałem pokonał Marcina Kurasia. Dwie minuty później mogło być 1-1, gdy to najlepszą okazję w meczu zmarnowali przyjezdni. Bardzo dobrze w tej sytuacji interweniował Artur Dżnedżera, który w sobie tylko znany sposób obronił strzał z główki Jacka Maruszaka. W 31 minucie ponownie gospodarze zdobywają bramkę. Szybko rozegrany rzut wolny zaskoczył przyjezdnych, a na listę strzelców wpisał się tym razem Mateusz Trześniowski. Asystę przy tej bramce zaliczył młodszy brat Mateusza, Konrad Trześniowski. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy mogliśmy prowadzić 3-0, ale świetną okazję zmarnował najpierw Maciek Kaletka, który zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału, a chwile później do pustej bramki z kilku metrów nie trafił Marcin Urban.
Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się w porównaniu do pierwszej połowy. To miejscowi częściej byli przy piłce, czego efektem były dwie kolejne strzelone bramki. Po kwadransie gry swoją debiutancką bramkę w seniorach strzelił Kamil Tomera, który ładnym strzałem w krótki róg pokonał golkipera gości. Wynik w 78 minucie ustalił Maciek Kaletka, uderzając nie do obrony z okolicy jedenastego metra.
Podsumowując, zasłużone zwycięstwo, mimo przeciętnej gry. Bez wątpienia stać nasz zespół na zdecydowanie lepszą grę. Jednak nie liczy się styl, a liczą się punkty, a dziś mamy już ich piętnaście.
Za tydzień zagramy wyjazdowy mecz w Starej Łomnicy z miejscową Łomniczanką. Tym razem zagramy w niedzielę o godzinie 16.00.

Śnieżnik Domaszków żółta kartka żółta kartka żółta kartka - Zamek Gorzanów żółta kartka żółta kartka    3-1
bramki: Bartłomiej Kucharski (28'), Wojciech Brogowski (42'), Michał Socha (80') (Śnieżnik) - Bartosz Wojtyła (21') (Zamek)

Słowianin Wolibórz żółta kartka - Inter Ożary żółta kartka     4-3
bramki: Damian Lis (4'), Radosław Osiecki (41'), Marcin Pawlak (45'), Przemysław Dobosz (47') (Słowianin) - Wojciech Gembara (52', 70'), Paweł Moszumański (75') (Inter)