faule 14 11
rzuty rożne 4 1
spalone 3 2
kartki czerwona kartka 0     żółta kartka 1 czerwona kartka 0     żółta kartka 1

Piąte z rzędu zwycięstwo odnieśli w ostatnią sobotę seniorzy GLKS-u Orląt Krosnowice. Tym razem vice lider rozgrywek ograł u siebie kolejnego lokalnego rywala, pokonując 4-0 Odrodzeni Szalejów Dolny. Mecz mimo wysokiej wygranej nie był najlepszym spotkaniem w wykonaniu podopiecznych Wojtak Galińskiego. Nasza drużyna popełniła mnóstwo błędów, rażąc nie celnymi podaniami. Ważne są oczywiście trzy punkty, i z tego dziś możemy się cieszyć. Po pięciu kolejkach już tylko dwa zespoły w lidze mają komplet punktów. Oprócz Orląt, piętnaście punktów uzbierał już Słowianin Wolibórz, który jak do tej pory zagrał z obecnie najsłabszymi pięcioma drużynami w tabeli.
Pierwsza bramka w meczu wpadła po ładnej akcji Mateusza Trześniowskiego, Przemysława Toczka i Huberta Śliwińskiego. Idealnie do Toczka prostopadłą piłkę zagrał starszy z braci Trześniowskich. Pomocnik Orląt, Przemysław Toczek wpadł w pole karne i dokładnie zagrał do będącego na czystej pozycji, Huberta Śliwińskiego. Napastnik gospodarzy najpierw zwiódł obrońcę gości, i pewnym strzałem pokonał Marcina Kurasia. Dwie minuty później mogło być 1-1, gdy to najlepszą okazję w meczu zmarnowali przyjezdni. Bardzo dobrze w tej sytuacji interweniował Artur Dżnedżera, który w sobie tylko znany sposób obronił strzał z główki Jacka Maruszaka. W 31 minucie ponownie gospodarze zdobywają bramkę. Szybko rozegrany rzut wolny zaskoczył przyjezdnych, a na listę strzelców wpisał się tym razem Mateusz Trześniowski. Asystę przy tej bramce zaliczył młodszy brat Mateusza, Konrad Trześniowski. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy mogliśmy prowadzić 3-0, ale świetną okazję zmarnował najpierw Maciek Kaletka, który zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału, a chwile później do pustej bramki z kilku metrów nie trafił Marcin Urban.
Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się w porównaniu do pierwszej połowy. To miejscowi częściej byli przy piłce, czego efektem były dwie kolejne strzelone bramki. Po kwadransie gry swoją debiutancką bramkę w seniorach strzelił Kamil Tomera, który ładnym strzałem w krótki róg pokonał golkipera gości. Wynik w 78 minucie ustalił Maciek Kaletka, uderzając nie do obrony z okolicy jedenastego metra.
Podsumowując, zasłużone zwycięstwo, mimo przeciętnej gry. Bez wątpienia stać nasz zespół na zdecydowanie lepszą grę. Jednak nie liczy się styl, a liczą się punkty, a dziś mamy już ich piętnaście.
Za tydzień zagramy wyjazdowy mecz w Starej Łomnicy z miejscową Łomniczanką. Tym razem zagramy w niedzielę o godzinie 16.00.

POZOSTAŁE WYNIKI 5 KOLEJKI:

Śnieżnik Domaszków żółta kartka żółta kartka żółta kartka - Zamek Gorzanów żółta kartka żółta kartka    3-1
bramki: Bartłomiej Kucharski (28'), Wojciech Brogowski (42'), Michał Socha (80') (Śnieżnik) - Bartosz Wojtyła (21') (Zamek)

Słowianin Wolibórz żółta kartka - Inter Ożary żółta kartka     4-3
bramki: Damian Lis (4'), Radosław Osiecki (41'), Marcin Pawlak (45'), Przemysław Dobosz (47') (Słowianin) - Wojciech Gembara (52', 70'), Paweł Moszumański (75') (Inter)

Polonia Bystrzyca Kł. - Iskra Jaszkowa Dln. czerwona kartka    1-2
bramki: Radosław Macura (9') (Polonia) - Wojciech Kęskiewicz (23'), Dawid Raczyński (63') (Iskra)

Zjednoczeni Ścinawka Śrd. - Łomniczanka Stara Łomnica żółta kartka żółta kartka     3-0
bramki: Mateusz Ugarenko (52'), Marcin Ziental (69'), Arkadiusz Ziental (81') (Zjednoczeni)

Sudety Międzylesie - Pogoń Duszniki Zdr. żółta kartka żółta kartka     0-1
bramka: Mateusz Adamczyk (78') (Pogoń)

Trojan Lądek Zdr. żółta kartka żółta kartka - ATS Wojbórz (czerwona kartka po żółta kartka żółta kartka) żółta kartka     2-4
bramki: Michał Poświstajło (13'), Michał Wojtaszek (18') (Trojan) - Marcin Wacławik (19', 90+3'), Mateusz Szkudlarek (3'), Maciej Wnent (71') (ATS)

KS Polanica Zdr. - LKS Bierkowice żółta kartka       5-2
bramki: Szymon Domagała (15'), Piotr Tortyna (22'), Przemysław Banaś (25'), Damian Radtke (29'), Łukasz Gawęda (59') (KS) - Mateusz Juszczyk (42', 67') (LKS)