GLKS Orlęta Krosnowice Zamek Gorzanów

GLKS Orlęta Krosnowice 6:2 Zamek Gorzanów
Słowianin Wolibórz ATS Wojbórz
Polonia Bystrzyca Kł. Sudety Międzylesie
Odrodzenie Szalejów Dln. Pogoń Duszniki Zdr.
KS Polanica Zdr. Śnieżnik Domaszków
Zjednoczeni Ścinawka Śrd. Trojan Lądek Zdrój
LKS Bierkowice Iskra Jaszkowa Dln.
Łomniczanka St. Łomnica Inter Ożary

Sudety Międzylesie - KS Polanica Zdr.
Śnieżnik Domaszków - Zjednoczeni Ścinawka Śrd.
Słowianin Wolibórz - Polonia Bystrzyca Kł.
Trojan Lądek Zdrój - GLKS Orlęta Krosnowice
Pogoń Duszniki Zdr. - Łomniczanka St. Łomnica
Zamek Gorzanów - Odrodzenie Szalejów Dln.
ATS Wojbórz - Iskra Jaszkowa Dln.
Inter Ożary - LKS Bierkowice

10-2018

Kolejne wysokie zwycięstwo seniorów !!!

• autor: ralal777, 2018-09-18 10:03

ŁOMNICZANKA ST. ŁOMNICA - GLKS ORLĘTA KROSNOWICE   1-5 (1-2)
Opis z meczu ...

1-0 Mateusz Palka 6 min.
  1-1 Przemysław Toczek 18 min.
  1-2 Mateusz Trześniowski (asysta Mateusz Gadziński) 24 min.
  1-3 Hubert Śliwiński (asysta Łukasz Gargała) 79 min.
  1-4 Przemysław Toczek (asysta Konrad Trześniowski) 81 min.
  1-5 Marin Urban (asysta Kamil Tomera) 90+2 min.

Dżendżera, Szeroszewski, Kaletka (75 min. Galiński), Hajłasz, Toczek, Trześniowski K. żółta kartka (87 min. Piątkiewicz), Gadziński (82 min. Tomera K.), Śliwiński, Tomera F. żółta kartka (46 min. Gargała), UrbanTrześniowski M.

Skład Łomniczanki:
Moneta, Paukszteło (23 min. Siedlecki P.), Bielski M., Bielski R., Gacek (76 min. Siedlecki K.), Macioszek żółta kartka, Palka (87 min. Pacześny), Sebzda, Sikorski A. żółta kartka (46 min. Pachołek), Sikorski G., Szmigiel.

STATYSTYKI MECZU

GLKS ORLĘTA
          KROSNOWICE

ŁOMNICZANKA
STARA ŁOMNICA

strzały 18 7
strzały celne 10 4
dośrodkowania 15 6
faule 17 11
rzuty rożne 16 4
spalone 1 2
kartki czerwona kartka 0     żółta kartka 2 czerwona kartka 0     żółta kartka 2

W szóstej kolejce o mistrzostwo A klasy, zespół Orląt wybrał się do Starej Łomnicy, na pojedynek z miejscową Łomniczanką. Faworytem tego pojedynku byli oczywiście goście, którzy z Łomniczanką nie przegrali w dziewięciu ostatnich meczach, zwyciężając sześć razy i trzy razy remisując. Ostatni raz nasza drużyna przegrała z tym rywalem prawie sześć lat temu, gdy to 3 listopada 2012 roku przegraliśmy w Starej Łomnicy, 1-3.
Niedzielny mecz lepiej rozpoczęli miejscowi, którzy niespodziewanie już w 6 minucie objęli prowadzenie. W sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem znalazł się Mateusz Palka, który po minięciu Artura Dżendżery wpakował piłkę do pustej bramki. W pierwszej połowie więcej z gry i z okazji mieli goście, którzy w tej części meczu oddali jedenaście strzałów na bramkę (dwa Łomniczanka), oraz wykonywali aż osiem rzutów rożnych, przy zaledwie jednym gospodarzy. W 18 minucie na uderzenie z okolicy szesnastego metra zdecydował się Przemysław Toczek, który przy pomocy golkipera Łomniczanki, doprowadził do remisu. Sześć minut później przyjezdni prowadzili już 2-1, a bramkarza gospodarzy przepięknym strzałem z główki pokonał Mateusz Trześniowski (asystę zaliczył Mateusz Gadziński). Przewaga goście w pierwszej połowie była ogromna, ale więcej bramek w tej części spotkania już nie zobaczyliśmy. Najlepszą okazję na zdobycie bramki zmarnował Maciek Kaletka, który tego dnia mógł, a raczej powinien przynajmniej trzykrotnie wpisać się na listę strzelców. Napastnik Orląt w 27 minucie otrzymał dokładne podanie na siódmy metr od Huberta Śliwińskiego, i mając przed sobą praktycznie pustą bramkę nie zdołał pokonać bramkarza z Starej Łomnicy.
Po zmianie stron swoje piętnaście minut mieli gospodarze, a to za sprawą trzech rzutów wolnych wykonywanych przez Przemysława Szmigla. Nie od dziś wiadomo że, pomocnik Łomniczanki potrafi silnie i celnie uderzyć na bramkę rywali. I tak samo było i tym razem. W 52, 54 i w 57 minucie aż trzykrotnie z okolicy dwudziestego metra uderzał Szmigiel. Za każdym razem dobrze w naszej bramce spisał się Dżendżera, który na raty udanie interweniował. W 61 minucie minimalnie po uderzeniu z głowy chybił Hubert Śliwiński, a w 66 minucie w poprzeczkę trafił z dystansu Mateusz Gadziński. W 74 minucie swoją kolejną setkę zmarnował Kaletka, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy nie trafił w bramkę. W końcu nadchodzi 79 minuta i upragniony trzeci gol dla Orląt. Dokładne podanie od Łukasza Gargały w polu karnym dostał Śliwiński, i na jedenaście minut przed końcem spotkania prowadziliśmy już 3-1. W 81 minucie swoją drugą bramkę w tym meczu, a czwartą dla Orląt zdobył Przemysław Toczek, który na raty zdołał pokonać golkipera Łomniczanki. Gospodarzy w doliczonym czasie gry dobił Marcin Urban, który płaskim strzałem za pola karnego ustalił wynik meczu na 5-1.
Była to już szósta z rzędu wygrana Orląt. Przy porażce dotychczasowego lidera z Woliborza (0-2 w Dusznikach z Pogonią), zespól z Krosnowic z kompletem punktów przewodzi w ligowej tabeli.
W siódmej kolejce podopieczni Wojtka Galińskiego zmierzą się u siebie w trzecim już derbowym pojedynku Gminy Kłodzko. Tym razem do Krosnowic przyjedzie LKS Bierkowice, a mecz rozegrany zostanie w najbliższą niedzielę od godziny 17.00

Trojan Lądek Zdr. - Śnieżnik Domaszków żółta kartka    3-2
bramki: Jacek Stępień (45', 46'), Marcin Sałdyka (90+3') (Trojan) - Wojciech Brogowski (6'), samobójcza (13') (Śnieżnik)

Pogoń Duszniki Zdr. - Słowianin Wolibórz czerwona kartka żółta kartka żółta kartka żółta kartka     2-0