faule 17 11
rzuty rożne 16 4
spalone 1 2
kartki czerwona kartka 0     żółta kartka 2 czerwona kartka 0     żółta kartka 2

W szóstej kolejce o mistrzostwo A klasy, zespół Orląt wybrał się do Starej Łomnicy, na pojedynek z miejscową Łomniczanką. Faworytem tego pojedynku byli oczywiście goście, którzy z Łomniczanką nie przegrali w dziewięciu ostatnich meczach, zwyciężając sześć razy i trzy razy remisując. Ostatni raz nasza drużyna przegrała z tym rywalem prawie sześć lat temu, gdy to 3 listopada 2012 roku przegraliśmy w Starej Łomnicy, 1-3.
Niedzielny mecz lepiej rozpoczęli miejscowi, którzy niespodziewanie już w 6 minucie objęli prowadzenie. W sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem znalazł się Mateusz Palka, który po minięciu Artura Dżendżery wpakował piłkę do pustej bramki. W pierwszej połowie więcej z gry i z okazji mieli goście, którzy w tej części meczu oddali jedenaście strzałów na bramkę (dwa Łomniczanka), oraz wykonywali aż osiem rzutów rożnych, przy zaledwie jednym gospodarzy. W 18 minucie na uderzenie z okolicy szesnastego metra zdecydował się Przemysław Toczek, który przy pomocy golkipera Łomniczanki, doprowadził do remisu. Sześć minut później przyjezdni prowadzili już 2-1, a bramkarza gospodarzy przepięknym strzałem z główki pokonał Mateusz Trześniowski (asystę zaliczył Mateusz Gadziński). Przewaga goście w pierwszej połowie była ogromna, ale więcej bramek w tej części spotkania już nie zobaczyliśmy. Najlepszą okazję na zdobycie bramki zmarnował Maciek Kaletka, który tego dnia mógł, a raczej powinien przynajmniej trzykrotnie wpisać się na listę strzelców. Napastnik Orląt w 27 minucie otrzymał dokładne podanie na siódmy metr od Huberta Śliwińskiego, i mając przed sobą praktycznie pustą bramkę nie zdołał pokonać bramkarza z Starej Łomnicy.
Po zmianie stron swoje piętnaście minut mieli gospodarze, a to za sprawą trzech rzutów wolnych wykonywanych przez Przemysława Szmigla. Nie od dziś wiadomo że, pomocnik Łomniczanki potrafi silnie i celnie uderzyć na bramkę rywali. I tak samo było i tym razem. W 52, 54 i w 57 minucie aż trzykrotnie z okolicy dwudziestego metra uderzał Szmigiel. Za każdym razem dobrze w naszej bramce spisał się Dżendżera, który na raty udanie interweniował. W 61 minucie minimalnie po uderzeniu z głowy chybił Hubert Śliwiński, a w 66 minucie w poprzeczkę trafił z dystansu Mateusz Gadziński. W 74 minucie swoją kolejną setkę zmarnował Kaletka, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy nie trafił w bramkę. W końcu nadchodzi 79 minuta i upragniony trzeci gol dla Orląt. Dokładne podanie od Łukasza Gargały w polu karnym dostał Śliwiński, i na jedenaście minut przed końcem spotkania prowadziliśmy już 3-1. W 81 minucie swoją drugą bramkę w tym meczu, a czwartą dla Orląt zdobył Przemysław Toczek, który na raty zdołał pokonać golkipera Łomniczanki. Gospodarzy w doliczonym czasie gry dobił Marcin Urban, który płaskim strzałem za pola karnego ustalił wynik meczu na 5-1.
Była to już szósta z rzędu wygrana Orląt. Przy porażce dotychczasowego lidera z Woliborza (0-2 w Dusznikach z Pogonią), zespól z Krosnowic z kompletem punktów przewodzi w ligowej tabeli.
W siódmej kolejce podopieczni Wojtka Galińskiego zmierzą się u siebie w trzecim już derbowym pojedynku Gminy Kłodzko. Tym razem do Krosnowic przyjedzie LKS Bierkowice, a mecz rozegrany zostanie w najbliższą niedzielę od godziny 17.00

POZOSTAŁE WYNIKI 6 KOLEJKI:

Trojan Lądek Zdr. - Śnieżnik Domaszków żółta kartka    3-2
bramki: Jacek Stępień (45', 46'), Marcin Sałdyka (90+3') (Trojan) - Wojciech Brogowski (6'), samobójcza (13') (Śnieżnik)

Pogoń Duszniki Zdr. - Słowianin Wolibórz czerwona kartka żółta kartka żółta kartka żółta kartka     2-0
bramki: Oskar Saczka (21', 66') (Pogoń)

Inter Ożary żółta kartka - Polonia Bystrzyca Kł. żółta kartka   2-2
bramki: Sebastian Górski (28'), Adrian Włodarczyk (81') (Inter) - Daniel Salitra (52'), Paweł Barczuk (65') (Polonia)

LKS Bierkowice czerwona kartka czerwona kartka żółta kartka żółta kartka - Zjednoczeni Ścinawka Śrd. czerwona kartka żółta kartka żółta kartka     0-2
bramki: Kacper Kancelarz (50'), Mateusz Ugarenko (75') (Zjednoczeni)

Zamek Gorzanów - Sudety Międzylesie żółta kartka żółta kartka     6-1
bramka: Paweł Barycz (38', 47'), Dominik Matusik (3', 90+1'), Bartosz Wojtyła (28'), Marcin Gorczyca (66') (Zamek) - Patryk Korotusz (19') (Sudety)

ATS Wojbórz żółta kartka żółta kartka żółta kartka żółta kartka żółta kartka żółta kartka żółta kartka - Odrodzenie Szalejów Dln.(czerwona kartka po żółta kartka żółta kartka(czerwona kartka po żółta kartka żółta kartka) żółta kartka    3-2
bramki: Maciej Wnent (10', 90'), Kamil Dawiec (32') (ATS) - Jacek Maruszak (35'), Kacper Bil (39') (Odrodzenie)

Iskra Jaszkowa Dln. żółta kartka - KS Polanica Zdr. żółta kartka       0-9
bramki: Szymon Domagała (19', 43', 47', 59', 76'), Piotr Tortyna (28', 66'), Łukasz Gawęda (32'), Mariusz Jaworek (80') (KS)