faule 10 19
rzuty rożne 4 8
spalone 3 5
kartki czerwona kartka 1     żółta kartka 2 czerwona kartka 1     żółta kartka 3

W niedzielę tj. 28 października na obiekcie Trojana w Lądku Zdrój, seniorzy GLKS-u Orląt Krosnowice zakończyli serię meczów bez porażki. Licznik naszej drużyny zatrzymał się na trzynastu spotkaniach (dziesięć zwycięstw, trzy remisy).
Po raz pierwszy w tym sezonie podopieczni Wojtka Galińskiego zeszli z boiska jako pokonani. W meczu na szczycie rundy jesiennej, pewne i zasłużone zwycięstwo odnieśli gospodarze (4-0), których od tego sezonu prowadzi były szkoleniowiec Orląt, Kamil Matusik.
Już od początku spotkania można było zauważyć kto tego dnia jest zespołem lepszym. Pierwsze dwadzieścia minut były piorunujące w wykonaniu gospodarzy, którzy zagrali wysokim i co najważniejsze skutecznym pressingiem. My na trudnej płycie boiska popełnialiśmy zbyt wiele błędów, czego efektem były dwie stracone bramki. W 12 minucie pechowo poślizgnął się grający trener Wojciech Galiński, a z okazji skorzystał Jacek Stępień. Napastnik gospodarzy z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam z Arturem Dżendżerą, i miejscowi objęli prowadzenie 1-0. Cztery minuty później kolejny szkolny błąd w naszej obronie. Nie potrzebny wślizg w polu karnym Konrada Trześniowskiego, i ponownie wykorzystał to Stępień. Zawodnik Trojana delikatnie musnął piłkę, i ewidentnie został sfaulowany przez naszego obrońcę. Jedenastkę pewnie na bramkę zamienił Marcin Poświstajło i po kwadransie gry było już 2-0 dla podopiecznych Kamila Matusika. W pierwszej połowie miejscowi mogli strzelić jeszcze dwie - trzy bramki, ale na nasze szczęście dobrze i szczęśliwie interweniował nasz bramkarz. O naszych sytuacjach w tej części gry nie ma za bardzo co pisać, a jedyny celny strzał na bramkę Brzezińskiego oddał w 33 minucie Przemysław Toczek.
W drugiej części gry mecz się nie co wyrównał, ale nadal to gospodarze stwarzali sobie lepsze okazje na zdobycie kolejnych bramek. W 47 minucie bramkarza z Lądka od utraty bramki uratowała poprzeczka, po tym jak z narożnika pola karnego uderzył Mateusz Gadziński. Trzy minuty później za niesportowe zachowanie z boiska wyleciał Michał Wojtaszek, otrzymując bezpośrednio czerwoną kartkę. Pięć minut później silne uderzenie z dystansu wprost pod nogi Marcina Poświstajło wybił Artur Dżendżera. Pomocnik Trojana fatalnie jednak spudłował z kilku metrów, i dzięki temu nadal przegrywaliśmy tylko 0-2. Do 62 minuty dwa razy na bramkę gospodarzy uderzał Łukasz Tracz, ale skoncentrowany tego dnia golkiper Trojana pewnie oba strzały obronił. W 62 minucie na boisku zrobiło się luźniej, gdy to drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Przemysław Toczek. Wynik spotkania nie zmieniał się aż do 89 minuty. Wtedy na 3-0 dla Trojana podwyższył Paweł Skowron, który dwadzieścia minut wcześniej pojawił się na boisku. Lidera w 90 minucie dobił jeszcze Marcin Poświstajło, który po raz drugi w tym spotkaniu pokonał naszego bramkarza.
Zasłużone i pewne zwycięstwo vice lidera rozgrywek, który po tej kolejce traci już tylko jeden punkt do prowadzącego zespołu z Krosnowic.
W najbliższej kolejce zagramy u siebie z Śnieżnikiem Domaszków. Czeka nas kolejny ciężki pojedynek, w przebudowanym składzie. W porównaniu do początku sezonu na boisku nie zobaczymy aż, czterech podstawowych zawodników (Trześniowski Mateusz, Śliwiński, Hajłasz, Galiński). Dla nas z powodu braków kadrowych, runda ta mogłaby się skończyć już w tym tygodniu. Mimo osłabień zapewniamy wszystkich że, zespół powalczy w trzech ostatnich kolejkach o pozostanie na zimę, na fotelu lidera.
Warto dodać że, zespół Wojtka Galińskiego w tym 2018 roku przegrał u siebie tylko raz, a było to pól roku temu, gdy 0-1 przegraliśmy z ATS-em Wojbórz. Od tamtej pory w dziesięciu kolejno rozegranych meczach dziewięciokrotnie wygrywaliśmy i tylko raz zremisowaliśmy (bramki 48-10).
Z Śnieżnikiem Domaszków w najbliższą niedzielę o godzinie 14.00 spotkamy się już po raz dwudziesty drugi. Bilans tych spotkań to dziewięć zwycięstw Orląt, trzy remisy i dziewięć zwycięstw Śnieżnika (bramki 44-41 dla Orląt). W Krosnowicach rywalizowaliśmy ze sobą już jedenaście razy, wygrywając w tym czasie sześc razy, raz remisując i cztery razy przegrywając (bramki 28-18 dla Orląt).

Po meczu powiedzieli;
Wojciech Galiński (trener GLKS Orlęta Krosnowice) - "Był to nasz kolejny mecz, w którym nie mogę skorzystać z co najmniej czterech zawodników. W składzie są duże rotacje na pozycjach, co przekłada się na nasza grę. Dzisiejszy mecz przegraliśmy po własnych błędach... (jak wiekszość bramek, które tracimy w lidze). Pierwsza polowa a w zasadzie pierwsze dwadzieścia minut, zagraliśmy bardzo bojaźliwie, na stojąco weszliśmy w mecz. Tracimy dwie bramki do przerwy i nie stwarzamy sobie żadnych dogodnych sytuacji. W drugiej połowie mamy przewagę, utrzymujemy się przy piłce lecz nie potrafimy strzelić kontaktowej bramki. Dobrze ustawiony zespół z Lądka rozbijał nasze ataki na 20 metrze. Konsekwencją zaatakowania większą liczbą zawodników, były stracone kolejne dwie bramki w doliczonym czasie gry. Trojanowi oczywiście życzę powodzenia w dalszej części sezonu..."

Kamil Matusik (trener Trojan Lądek Zdrój) - "Mecz dla Mnie szczególny bo, sentyment do Orląt pozostanie na zawsze. Co do meczu, moim zdaniem w pełni zasłużone zwycięstwo mojej drużyny. Przez cały mecz stworzyliśmy więcej sytuacji niż drużyna Orląt i stąd taki wynik , który mógł być jeszcze wyższy. Na pewno na grę przeciwnika wpłynęły braki kadrowe z którymi się borykają. Nie mniej jednak brawa należą się moim podopiecznym, którzy z meczu na mecz grają coraz lepiej. Drużynie Orląt życzę powodzenia w kolejnych spotkaniach a przy nadarzającej się okazji chciałbym pozdrowić Prezesa Orląt Grzegorza Żytyńskiego i Rafała Jóźwiaka, z którymi bardzo dobrze mi się współpracowało i współpracuje się do dziś"

POZOSTAŁE WYNIKI 12 KOLEJKI:

Słowianin Wolibórz żółta kartka - Polonia Bystrzyca Kł.     5-2
bramki: Grzegorz Czepiel (23', 53', 65', 77'), Łukasz Marusiak (82') (Słowianin) - samobójcza (63'), Daniel Pasternak (69') (Polonia)

Sudety Międzylesie żółta kartka żółta kartka - KS Polanica Zdr. żółta kartka żółta kartka    3-0
bramki: samobójcza (9'), Grzegorz Korotusz (45'), Filip Kurasz (67') (Sudety)

Śnieżnik Domaszków żółta kartka - Zjednoczeni Ścinawka Śrd.    7-2
bramki: Wojciech Brogowski (37', 57', 69'), samobójcza (48'), Tomasz Dzięcioł (67'), Sylwester Mendel (74'), Rafał Seniuk (90') (Śnieżnik) - Mateusz Ugarenko (15'), Łukasz Kurasz (59') (Zjednoczeni)

Zamek Gorzanów żółta kartka - Odrodzenie Szalejów Dln. żółta kartka żółta kartka      7-4
bramki: Paweł Barycz (18', 35', 43', 60'), Bartosz Wojtyła (63'), Grzegorz Kuczek (76'), Dominik Matusik (90') (Zamek) - Krzysztof Kozłowski (8'), Mirosław Hebda (10'), samobójcza (23'), Roman Łebek (82') (Odrodzenie)

ATS Wojbórz - Iskra Jaszkowa Dln.     3-0
bramki: Marcin Wacławik (60', 75'), Daniel Horka (41') (Słowi (ATS)

Inter Ożary żółta kartka żółta kartka żółta kartka żółta kartka żółta kartka - LKS Bierkowice żółta kartka    5-4
bramki: Krzysztof Chrobak (12', 22', 55'), Sebastian Górski (34'),Wojciech Gembara (58') (Inter) - Paweł Milewski (31', 73', 77', 81') (LKS)

Pogoń Duszniki Zdr.- Łomniczanka Stara Łomnica     odwołany z powodu złych warunków atmosferycznych