rzuty rożne 3 4
spalone 2 4
kartki czerwona kartka 0     żółta kartka 3 czerwona kartka 0     żółta kartka 0

ZDJĘCIA Z MECZU (23) foto Robert Jóźwiak

Bardzo emocjonujący i ciekawy mecz oglądnęli kibice w niedzielne popołudnie. Do Krosnowic przyjechał Śnieżnik Domaszków, który w dwóch ostatnich meczach z nami wygrywał (5-2 w Krosnowicach, 3-0 w Domaszkowie). Oba zespoły w tym meczu zagrały osłabione kadrowo. W zespole Wojtka Galińskiego zabrakło Mateusza Hajłasza, Huberta Śliwińskiego i Michała Muchy, a także nie mógł w tym meczu zagrać sam trener oraz Gracjan Rogalski. Pomimo braków kadrowych trener gospodarzy miał tego dnia do dyspozycji aż, siedemnastu zawodników. Po raz pierwszy w tym sezonie pojawili się Dariusz Rudnicki i Krystian Radziszewski, a po kontuzji na ławce rezerwowych usiadł również Mateusz Trześniowski.
Jak to już bywa, nasza drużyna fatalnie zagrała pierwsze minuty meczu. Tym razem dokładnie pierwsze trzydzieści minut. Zdecydowanie o klasę lepszym zespołem w tej części gry byli goście, którzy grając bardzo nieskutecznie, po pierwszym kwadransie gry prowadzili zaledwie 1-0. Bramkę dla gości w siódmej minucie meczu strzelił Wojtek Brogowski, który w sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem, otworzył wynik spotkania. Tego dnia nieskuteczny był w zespole gości Tomasz Dzięcioł, który sam mógł ustawić przebieg meczu na kolejne minuty. Napastnik Śnieżnika najpierw w 3 minucie przegrał w sytuacji sam na sam z golkiperem Orląt, a w podobny sposób w 9 minucie po raz drugi lepszy okazał się Artur Dżendżera. W 28 minucie Tomasz Dzięcioł uderzył z dystansu, a na nasze szczęście piłka zatrzymała się na słupku. Po przygniatającej przewadze gości, w ostatnim kwadransie pierwszej połowy do głosu co raz częściej dochodzili gospodarze. W 38 minucie dokładne podanie od Marcina Urbana otrzymał Łukasz Tracz. Zawodnik gospodarzy dzięki takiemu zagraniu znalazł się oko w oko z bramkarzem Śnieżnika, Sebastianem Łukaszewiczem. Przy pierwszym uderzeniu lepszym okazał się golkiper gości, zaś przy dobitce górą był zawodnik Orląt, który na siedem minut przed końcem pierwszej połowy doprowadził do remisu.
Po zmianie stron działo się naprawdę bardzo dużo. Tu z kolei lepiej w mecz wchodzą gospodarze, którzy w przeciągu 15 minut zdominowali grę. W 47 minucie z dystansu uderzył Marcin Urban, a piłkę na linii bramkowej złapał bramkarz Śnieżnika. Golkiper gości w 51 minucie skapitulował po raz drugi w tym meczu. Z prawej strony boiska w pole karne z piłką wbiegł Łukasz Gargała, i ładnym uderzeniem w krótki róg bramki, zdobywa drugiego gola dla miejscowych. Nasz zespół poszedł za ciosem i po przepięknej akcji Przemka Toczka i Filipa Tomery, ten drugi podwyższył wynik na 3-1 dla Orląt. Była to 57 minuta meczu. Trzy minuty później kolejną okazję mieli gospodarze, ale po uderzeniu Maćka Kaletki, bramkarza gości od utraty czwartej bramki uratował słupek. Wydawałoby się że, gospodarze tego meczu mają wszystko pod kontrolą, i kolejne bramki są tylko kwestią czasu. Nic mylnego. Kolejne piętnaście minut meczu to ponownie przewaga gości, i duża ilość błędów naszego zespołu. W 64 minucie Śnieżnik łapie kontakt, gdy to w sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem drugą bramkę dla przyjezdnych strzelił Grzegorz Socha. Kolejne trzy minuty i tym razem błąd przy wyjściu popełnił Artur Dżendżera, a wyrównująca bramkę po zamieszaniu w polu karnym strzelił Marcin Grajnert. Nie minęło kilka minut, a dokładnie w 71 minucie goście po raz drugi wychodzą na prowadzenie. Swoją drugą bramkę strzelił nam Wojtek Brogowski, i zaledwie po upływie siedmiu minut z prowadzenia 3-1, przegrywaliśmy już 3-4. Na trybunach szok i nie dowierzanie. Mało kto chyba wierzył że, gospodarze po raz kolejny podniosą się po takich ciosach. Piłka nożna to gra błędów i zwrotów. I tak było tego dnia. W 81 minucie na 4-4 wyrównał Maciek Kaletka, a asystę zaliczył Łukasz Gargała. W 89 minucie ten sam zawodnik po podaniu od Łukasza Tracza strzela swoją drugą bramkę w tym meczu, a piątą dla gospodarzy. Radość wśród zawodników, zawodników rezerwowych i kibiców była ogromna. Trzy punkty zostały w Krosnowicach i tym samym nadal mamy punkt przewagi na goniącym nas Trojanem Lądek Zdr.
Już w najbliższą niedzielę zagramy w Międzylesiu z Sudetami. Zespół ten od kilku kolejek nie przegrał, notując pięć zwycięstw i dwa remisy. Początek spotkania od godziny 11.00.

POZOSTAŁE WYNIKI 13 KOLEJKI:

KS Polanica Zdr. żółta kartka żółta kartka - Słowianin Wolibórz  żółta kartka żółta kartka żółta kartka    2-6
bramki: Damian Radtke (19'), Łukasz Gawęda (65') (KS) - Grzegorz Czepiel (33', 45', 83'), Przemysław Dobosz (5'), Borys Macioszek (7'), Łukasz Poproch (61') (Słowianin)

Zjednoczeni Ścinawka Śrd.  żółta kartka - Sudety Międzylesie żółta kartka żółta kartka żółta kartka    1-2
bramki: Marek Walkiewicz (15') (Zjednoczeni) - Mariusz Duś (36'), Jarosław Macura (64') (Sudety)

Odrodzenie Szalejów Dln.  żółta kartka żółta kartka - Trojan Lądek Zdr. żółta kartka     2-8
bramki: Dawid Mastalerz (66'), Kacper Bil (70') (Odrodzenie) - Jacek Stępień (5', 9', 23'), Marcin Sałdyka (29', 61'), Marcin Poświstajło (34', 59'), Konrad Sadliński (77') (Trojan)

Łomniczanka Stara Łomnica żółta kartka żółta kartka - Zamek Gorzanów żółta kartka      2-5
bramki: Krzysztof Siedlecki (30'), Przemysław Szmigiel (80') (Łomniczanka) - Jakub Szajter (15'), Bartosz Wojtyła (55'), Paweł Barycz (70'), Dominik Matusik (76'), Piotr Pachołek (86') (Zamek)

Polonia Bystrzyca Kł. żółta kartka żółta kartka - ATS Wojbórz żółta kartka      0-1
bramka: Marcin Wacławik (27') (ATS)

Iskra Jaszkowa Dln. żółta kartka - Inter Ożary żółta kartka żółta kartka    2-4
bramki: Patryk Uliasz (80'), Adrian Turek (90+1') (Iskra) - Sylwester Kisielewicz (70', 87'), Krzysztof Chrobak (22'), Sebastian Górski (90+2') (Inter)

LKS Bierkowice żółta kartka - Pogoń Duszniki Zdr. żółta kartka żółta kartka      3-5
bramki: Paweł Milewski (45', 75'), Leszek Obolewicz (82') (LKS) - Mateusz Adamczyk (6', 90+5'), Paweł Matecki (57', 90+1'), Oskar Saczka (29') (Pogoń)