po I kolejce w LO i A klasie

• autor: ralal777, 2010-08-16 10:46

A klasa- niespodzianka w Kamieńcu;    LO- zwycięstwa beniaminków;

Za nami pierwsza kolejka w A klasie, jak i w LO.W obu ligach doszło do kilku niespodzianek.

W A klasie za największe niespodzianki można uznać zwycięstwa Łomniczanki 2-0 w Kamieńcu Ząbk. z tamtejszym Zamkiem,oraz wygrana beniaminka Zamka Gorzanów z czołową drużyna poprzedniego sezonu TKS Hutnik Szczytna 1-0.Dla Łomniczanki bramki strzelili Tomaszewski i Bielski M., zaś w Gorzanowie jedyną bramkę na wage trzech punktów z rzutu karnego strzelił Gwizdak.Nie przyjemną gorycz porażki już w pierwszej kolejce musieli przełknąć kibice w Dusznikach gdy to miejscowa Pogoń uległa u siebie 1-3 Sudetom Międzylesie.Honorowego gola dla Pogoni zdobył Tysiak, a dla przyjezdnych 2 bramki ustrzelił Korotusz G. i R.Macura.Ciężko wywalczone trzy punkty na wyjeździe zdobył Zamek Trzebieszowice wygrywając 1-0 z beniaminkiem Zrzeszeni Niwa, po bramce Ł.Porębskiego.Dobry start zanotował faworyt do awansu - Polonia Bystrzyca pokonując na własnym stadionie Odrodzeni Szalejów Dln. 2-0.Obie bramki wpadły dopiero w drugiej części spotkania, a pierwsze trzy punkty w tym sezonie, zapewnił strzelec obu bramek, Michał Grudzień.Inny faworyt czyli Trojan Lądek Zdr. pokonał w Wojborzu ATS 3-1,(do przerwy 1-1), tym samym rewanżując się za wiosenna porażkę 0-3.Strzelcami bramek Dla Trojana byli;Stępień,Czarnowski,Krzysztan.W meczu "kolejki" spadkowicz Piast Nowa Ruda zremisował u siebie z Unia Bardo Śl. 2-2. W 11 min. po bramce Cichonia goście z Barda wyszli na prowadzenie,jednak po kolejnych 8 minutach po bramkach Kublika i Koprowskiego,to gospodarze wyszli na prowadzenie 2-1.Wyrównującą bramkę na 2-2 dla Unii w 78 min. zdobył Bieńko.Warto też dodać,że kolejnym rywalem naszego zespołu będzie zawsze groźna na własnym terenie Unia Bardo Śl.

W LO od porażki sezon rozpoczęli spadkowicz z IV ligi Nysa Zetkama Kłodzko, oraz sąsiad za miedzy Iskra Bagietka Jaszkowa.Pierwsi przegrali z beniaminkiem ze Ścinawki 0-2, a ci drudzy ulegli u siebie 1-2 Sparcie Ziębice.Cenne po zaciętym meczu trzy punkty zainkasował Kryształ Stronie Śl. pokonując u siebie przy ul.Sportowej 3-2 Biały Orzeł Mieroszów.Również 3-2 zwyciężył Górnik Boguszów Gorce,ogrywając Grom Witków Liderem w LO został Włókniarz Kudowa Zdr., pokonując gładko 4-1 Juventur Wałbrzych.Także pozostali beniaminkowie z A klasy powygrywali.Zjednoczeni Żarów na swoim terenie,pokonał 2-0 Stal Świdnicę, a Unia Złoty Stok ograła 2-1 Victorię Świebodzice.Mecz Pogoń Pieszyce-AKS Strzegom został przełożony na inny termin.