ZAMEK GORZANÓW-GLKS ORLĘTA 0-3 (0-0)

• autor: ralal777, 2010-11-07 19:06

bardzo ważne zwycięstwo

ZAMEK GORZANÓW – GLKS ORLĘTA KROSNOWICE  0 – 3  (0 – 0)

bramki: 0-1 Bromboszcz 50 min. (asysta Wrona), 0-2 Wrona 73 min., 0-3 Wrona 78 min. (asysta Bujak K.).

Żółte kartki: Bromboszcz, Oziembłowski, Wrona.

Skład Orląt: Jóźwiak, Strykowski, Świtalski, Olejarski, Bełus, Kot (46 min. Oziembłowski), Bromboszcz, Kaleta, Derdziński, Suwała (46 min. Bujak K.), Wrona (80 min. Gadowski).

Po trzech porażkach z rzędu (0-2 w Nowej Rudzie, 1-3 w Kamieńcu, 0-1 z Wojborzem), przyszła kolej na bardzo ważne zwycięstwo na trudnym terenie jakim jest boisko w Gorzanowie. Wynik 3-0 dla Orląt nie odzwierciedla przebiegu gry, ponieważ gospodarze zagrali bardzo dobre zawody, a to że mecz zakończył się pewnym zwycięstwem zespołu z Krosnowic, jest tylko i wyłącznie zasługą samych zawodników z Gorzanowa.

Goście wystąpili bez Podobińskiego, Wiśniewskiego, Radziszewskiego (pauza za kartki) oraz bez Kucaba który nadal narzeka na drobny uraz. Początek meczu tak jak i cała pierwsza połowa należała tylko do Zamku. Gospodarze przewyższali pod każdym względem swoich rywali. Grali szybko, agresywnie, wyprzedzając nie mal przy każdej próbie ataku zespołu z Krosnowic. Już w 7 minucie mogliśmy przegrywać 0-1. Zamek wykonywał rzut wolny a znakomitą okazję marnuje jeden z zawodników z Gorzanowa uderzając głową piłkę z 7 metrów. Dobrze zareagował Jóźwiak który w dobrym stylu obronił ten strzał. Gospodarze dalej próbowali zdobyć bramkę, ale najwyraźniej brakowało i piłkarskiego szczęścia jak i celności wykończenia akcji przy ostatnim podaniu. W pierwszych 45 minutach goście praktycznie tylko raz zagrozili bramce gospodarzy a strzał Wrony bez żadnego problemu obronił Grzegorz Konopacki.

W drugiej połowie oglądaliśmy całkiem inną drużynę gości niż w pierwszej połowie. Po przerwie na boisku pojawili się Bujak za Suwałę i Oziembłowski za Kota. Obaj zawodnicy wnieśli do drużyny duży pozytyw jak i świeżość. Już po 5 minutach znakomicie przed polem karnym piłkę w „trójkącie” rozegrali między sobą Bujak, Wrona i Bromboszcz. Ten ostatni mając do bramki około 20 metrów zdecydował się na strzał i ku wielkim zadowoleniu kibiców, przepięknym uderzeniem pod poprzeczkę wyprowadził swój zespół na prowadzenie 1-0. Gospodarze dostali cios z którego przez długi okres gry nie mogli się podnieść. W 73 minucie w zamieszaniu pod bramką Zamku najprzytomniej zachował się Wrona, i strzałem z 6 metrów podwyższa na 2-0. W 78 minucie kolejne zabójcza kontra gości. Dokładne podanie od Bujaka otrzymuje Wrona który będąc sam na sam z bramkarzem ustala wynik na 3-0 dla przyjezdnych. Gospodarze do końcowego gwizdka próbowali strzelić honorową bramkę, a że w dwóch przypadkach nie potrafili pokonać naszego bramkarza z 2 metrów, wynik do 90 minuty nie uległ zmianie. Po znakomitej drugiej połowie GLKS Orlęta wygrywa z sąsiadem za miedzy, 3-0.

Dla Zamku była to bardzo ważna porażka a trener Matusik Andrzej chyba będzie musiał przeprowadzić męską i ostrą rozmowę ze swoimi zawodnikami (od ponad 400 minut Zamek nie potrafi strzelić bramki).

W następnej kolejce GLKS Orlęta podejmować będzie u siebie już w czwartek TKS Hutnik Szczytna, a zespół z Gorzanowa pojedzie na kolejny ciężki mecz tym razem do Wojborza. Oba jak i pozostałe mecze w 14 kolejce rozpoczną się o godzinie 14.00.