drugie zwycięstwo

• autor: ralal777, 2011-02-27 16:25

GLKS ORLĘTA KROSNOWICE - WLKS WAMBIERZYCE   3-1 (2-1)

dostępne są zdjęcia z meczu........

bramki; 1-0 Wiśniewski, 2-0 Wrona, 2-1 Rudnicki (samob.), 3-1 Tracz.

skład Orląt: Jóźwiak, Mazurek Dar., Świtalski, Rudnicki, Bełus, Radziszewski K., Kucab, Podobiński, Suwała, Wrona, Wiśniewski.

na zmianę wchodzili: Krawczyk (bramkarz), Radziszewski S. (bramkarz), Barylski, Strykowski, Trześniowski, Tracz, Smyk, Mazurek Dan., Kaleta, Lachowicz, Bujak K.

Po raz pierwszy w tym roku mogliśmy w dzisiejsze południe zobaczyć nasz zespół w akcji na własnym stadionie. W rozegranym drugim meczu towarzyskim przeciwnikiem był występujący na co dzień w B klasie, WLKS Wambierzyce. Trzeba przyznać że rywal dzisiejszego spotkania, przez całe 90 minut prezentował się bardzo dobrze, pokazując że zajmowane po rundzie jesiennej wysokie 5 miejsce (B klasa),nie wzięło się z przypadku.

W I połowie nasz zespół stworzył sobie kilka dobrych akcji z czego efektem były strzelone 2 a nawet 3 bramki. Na prowadzenie 1-0 po indywidualnej akcji drużynę z Krosnowic wyprowadził Wiśniewski, który strzałem w krótki lewy róg bramki z najbliższej odległości, nie dał szans bramkarzowi z Wambierzyc. Na 2-0 po ładnym strzale z 13 metrów podwyższył Wrona. Przy tym prowadzeniu mogły a raczej powinny wpaść kolejne bramki dla miejscowych, tyle tylko że w wielu dogodnych sytuacjach brakowało postawienia tak zwanej kropki nad "i". Goście sporadycznie ale groźnie kontratakowali, próbując swoich sił z strzałami z dystansu. W 35 min. WLKS dopiął swego, zdobywając kontaktową bramkę. Po nieporozumieniu Rudnickiego z Jóźwiakiem ten pierwszy ładnym strzałem z główki wpakował piłkę do swojej bramki.

Po zmianie stron gra przy większości czasu toczyła się w środkowej części boiska, przy wyrównanym posiadaniu piłki. Jedyną bramkę w tej połowie zdobywają gospodarze a dokładnie nie zawodny junior, Łukasz Tracz, który z 5 metrów po idealnym podaniu od Krzyśka Bujaka, ustalił wynik meczu na 3-1.

Po zakończeniu gry obaj trenerzy umówili się na konkurs rzutów karnych. I tym razem lepsi okazali się gospodarze wygrywając 4-2, a znakomitą serię w bramce rozegrał Sebastian Radziszewski broniąc 2-wie jedenastki.

GLKS ORLĘTA KROSNOWICE - WLKS WAMBIERZYCE   konkurs rzutów karnych 4-2

bramki zdobyli: Rudnicki, Tracz, Wiśniewski, Kaleta, zaś jedyną nie wykorzystaną "11-stkę" zaliczył nasz stoper, Marcin Świtalski.

zdjęcia z meczu wykonane przez Wojtka Kozaka;    zdjęcia z meczu

Wszystko wskazuje że również za tydzień oba nasze zespoły rozegrają mecze towarzyskie. Rywalem juniorów będą rówieśnicy Iskry Bagietki Jaszkowa Dln., zaś seniorzy zmierzą się z Łomniczanką Stara Łomnica. Godziny, miejsca jak i dni rozegrania tych sparingów, pojawią się na naszej stronie w najbliższych dniach.

POZOSTAŁE MECZE TOWARZYSKIE

Polonia Bystrzyca Kł. (A klasa) – Unia Złoty Stok (L.O.)   1-0

Piasek Potworów (A klasa) – Zamek Trzebieszowice (A klasa)   6-5

Iskra Bagietka Jaszkowa Dln.(L.O) – Sudety Międzylesie(A klasa)   3-0