ODRODZENIE SZALEJÓW DLN. - GLKS ORLĘTA 1-2 (0-1)

• autor: ralal777, 2011-04-03 20:04

mecz walki.......3 bramki ze stałych fragmentów gry

ODRODZENIE SZALEJÓW DLN. - GLKS ORLĘTA KROSNOWICE   1-2 (0-1)

bramki: 0-1 Wrona 29 min. (asysta Olejarski), 0-2 Podobiński 59 min., 1-2 Maruszak 81 min.

żółte kartki: Jóźwiak, Radziszewski K., Podobiński.

skład Orląt: Jóźwiak, Oziembłowski, Świtalski, Strykowski, Olejarski, Radziszewski K., Kucab (55 min. Bujak K.), Wiśniewski, Kot (88 min. Bełus), Wrona (80 Suwała), Podobiński.

Bardzo ważne zwycięstwo odniósł nasz zespół w dzisiejszym meczu, pokonując w Szalejewie miejscowe Odrodzenie 2-1, rewanżując się tym samym za remis 1-1 w rundzie jesiennej.

Sam mecz nie był porywającym widowiskiem (pewnie jak na wielu innych boiskach A klasy). Powodem mogła być letnia pogoda z temperaturą powyżej 20c. Zawodnicy obu zespołów grali nie dokładnie, chaotycznie i nerwowo, a tempo gry było wręcz leniwe. Większość gry przebiegała w środkowej części boiska a sytuacji do strzelenie bramek, było jak na lekarstwo. Te dogodniejsze mieli chyba goście, z gry nie co lepiej prezentowali się gospodarze ale tylko do 20 metra od naszej bramki, potrafili celnie rozgrywać piłkę między sobą. Bardzo dobry mecz rozegrała nasza formacja obrony, dzięki temu przez całe spotkanie Jóźwiak tylko dwa razy musiał interweniować broniąc strzały gospodarzy. Z drugiej strony było już nie co inaczej. W 29 min. rzut wolny dla Orląt. Piłkę z naszej połowy zagrywa Olejarski, który idealnie wypuścił Wronę w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Tomek precyzyjnym strzałem między nogami golkipera gospodarzy, zdobywa jak się okazało jedyną bramkę w pierwszej połowie meczu.

W drugiej połowie Odrodzenie próbowało narzucić bardziej zdecydowane tempo gry. Jednak ich zapał do strzelenie wyrównującej bramki został przerwany w 59 minucie. Ponownie rzut wolny dla Orląt, tyle tylko że nie mal z połowy boiska piłkę zagrywa Podobiński. Ta przelatując przez linię obrony, kompletnie zaskoczyła bramkarza miejscowych i po raz drugi wpadła do siatki drużyny z Szalejewa. W tym momencie było już 2-0, i zapowiadało się że pewne trzy punkty pojadą do Krosnowic. Jak to często bywało już w innych meczach, nasi zawodnicy poczuli że nic groźnego się już nam nie stanie, i zdecydowanie się rozluźnili. W 77 min. po jednej z akcji gospodarzy piłka zatrzymuje się na naszym słupku i wychodzi o dziwo na rzut rożny (nikt jej nie dotknął). W 81 min. rzut wolny z 30 metra wykonuje Odrodzenie. Piłka bita na tak zwany młyn, została zgrana wprost pod nogi Maruszaka, który technicznym strzałem w lewy róg bramki zdobywa kontaktowego gola. 2 minuty później powinno być już po meczu gdy to po podaniu Bujaka, sytuacji sam na sam nie wykorzystał Wrona, który strzelił prosto w bramkarza. W 86 min. z prawej strony boiska, piłkę zagrywa w pole karne Suwała, a po strzale głową Radziszewskiego, gospodarzy od utraty trzeciej bramki ratuje poprzeczka. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i to nasz zespół zasłużenie cieszył się ze zdobytych cennych 3 oczek.