ogółem: 3 724 505

zwycięstwo na zakończenie - /walkower z Trzebieszowicami.../

• autor: ralal777, 2011-06-11 17:34

GLKS ORLĘTA KROSNOWICE - KRYSZTAŁ STRONIE ŚL.  4-1 (2-1)  zdjęcia i video

Informujemy, że dokonano weryfikacji zawodów Zamek Trzebieszowice - Orlęta Krosnowice (na boisku 3:4), jako walkower 0:4 dla Orląt z powodu gry nieuprawnionego zawodnika w zespole z Trzebieszowic.

bramki:  0-1 Hatalski 20 min., 1-1 Sobota 22 min., 2-1 Karbowiak (asysta Tracz) 36 min., 3-1 Tracz 75 min., 4-1 Tracz 86 min.

skład Orląt: Dworak, Sobota (46 min. Mazurek Dar.), Bujak Mat., Krawczyk, Trześniowski, Lachowicz, Karbowiak, Sarkowicz, Zoryj, Gołębiowski, Tracz.

Juniorzy GLKS-u Orląt Krosnowice godnie pożegnali się z rozgrywkami w Terenowej Klasie Juniorów, pokonując dziś na własnym obiekcie 4-1 Kryształ Stronie Śląskie.

Pierwsza bramka w tym spotkaniu wpadła dla gości. W 20 minucie po dokładnym dośrodkowaniu z lewej strony boiska, Hatalski Piotr strzałem z pierwszej piłki z 10 metrów pokonał bezradnego Dworaka. Odpowiedź miejscowych nastąpiła 120 sekund później. Sobota Sławomir tylko w sobie znany sposób zdobył wyrównującą bramkę po strzale z rzutu wolnego ze swojej połowy (50 metrów). W 36 minucie po indywidualnej akcji Tracza, nasz najlepszy napastnik odegrał na 5 metr do niepilnowanego Karbowiaka, który płaskim strzałem zdobywa drugiego gola dla miejscowych. I połowa meczu była bardzo wyrównana. Obie drużyny groźnie atakowały bramkę swoich przeciwników, dążąc do zmiany wyniku. Po pierwszych 45 minutach gospodarze schodzą do szatni, prowadząc 2-1.

Drugie 45 minut należało już tylko do gospodarzy. Goście ze Stronia w pierwszym kwadransie gry praktycznie nie potrafili wyjść z własnej połowy, ratując się wybijaniem piłki wprost przed siebie. Mniej więcej od 60 minuty mecz ponownie się wyrównał. Dwukrotnie od utraty bramki w znakomity sposób uratował nas Michał Dworak, popisując się udanymi interwencjami w bramce. Z naszej strony na uwagę zasługuje strzał Gołębiowskiego Krzysztofa z 17 metrów. Niestety na drodze tym razem pojawił się słupek. W 75 minucie na 3-1 podwyższył Tracz Łukasz, pokonując golkipera ze Stronia strzałem nie do obrony z 20 metrów. Wynik w 86 minucie na 4-1 ustalił ponownie Tracz, który ośmieszając obrońców gości, zakończył swoją indywidualną akcję.

Tym samym zamykamy rozdział juniorów z Krosnowic. Jak wiemy od przyszłego sezonu nasz klub posiadać będzie trampkarzy młodszych. Powód? Brak funduszy na utrzymanie juniorów (przede wszystkim na sprzęt piłkarski), oraz brak samych zawodników (w tym sezonie 6 juniorów ukończyło wiek, pozwalający na udział w tych rozgrywkach w przyszłym roku). Co dalej z naszymi juniorami? Kilku zawodników, szczególnie tych co ukończyło 19 lat zostanie przeniesionych do drużyny seniorów. Pozostali, po dzisiejszym meczu zakończyli swoja bądź co bądź  "bogatą" karierę. Zawodnicy którzy mogą jeszcze występować w juniorach, zostaną wypożyczeni do innych klubów. Z nieoficjalnych źródeł nie tylko my zmuszeni jesteśmy do rozwiązania tej sekcji. Prawdopodobnie w nowym sezonie w Terenowej Klasie Juniorów nie wystąpią też takie kluby jak: Zamek Trzebieszowice, Zamek Gorzanów, KS Polanica (już się wycofała), Kryształ Stronie Śl.